Útulok Bratislava Výchovné centrum Linka proti krutosti Prispejte
Aktuálna jazyková verzia: Slovensky

ÚTULOK

02/16 187

 

utulok@slobodazvierat.sk

ČÍSLO ÚČTU

Predčíslie: 19

Č. účtu: 2023636/6500

IBAN: SK26 6500 0000 1900 0202 3636

Novinky

E-SHOP

Potešte darčekom od nás svojich najbližších!

Choď do E-SHOPU

 

DARUJTE 2% Z DANE, POTREBUJEME VAŠU POMOC.

Vyplnte formulár na tejto stránke a zašleme Vám "Vyhlásenie o darovaní 2% z dane" na email.
Ďakujeme

Ako hovoriť s majiteľmi psov na reťazi?

Hovorte s ľuďmi, ktorí držia svojich psov na reťazi o tom, ako sa dajú zlepšiť ich podmienky.

  1. Zoznámenie sa s majiteľom je veľmi dôležité. Najlepšie je ísť vo dvoch a udržať dialóg v čo najviac priateľskej nálade. Ponúknutie dobrôtky pre psa, poprípade vrecka granúl zaručene prelomí ľady.

  2. Spýtajte sa majiteľa, či nemá záujem o výpomoc so psíkom, akou je venčenie, poprípade príspevok na výstavbu/opravu plotu.

  3. Zistite čo najviac o povahe psa. Ak je majiteľ prístupný, spýtajte sa na možnosť ísť sa na psíka pozrieť zblízka. Spýtajte sa na meno psíka a snažte sa vyzistiť dôvod, prečo ho drží na reťazi. Dôvodom bude pravdepodobne nedostatočné oplotenie areálu. Ako riešenie navrhnite lepšie oplotenie, alebo vodiace lanko.

  4. Ak majiteľ tvrdí, že jeho pes na reťazi stráži jeho majetok, vysvetlite mu, že pes na reťazi sa stáva neprimerane agresívnym a v ťažkej psychickej deprivácii sa stáva nebezpečným aj pre okoloidúce dieťa, či poštára. Navyše, v prípade preniknutia zlodeja na pozemok, ho pes nemá možnosť odohnať.

  5. Pri rozhovore majte vždy na mysli, že učíte majiteľa vidieť svojho psa v novom svetle. Ide o živú bytosť, ktorá túži po láske a pozornosti. Pomôcť ako sa dá, je vždy lepšie ako neurobiť vôbec nič. Nemusí sa vám podariť presvedčiť majiteľa postaviť nový plot hneď pri prvom rozhovore. Aj nová hračka pre psíka je malým vyslobodením a vašim dobrým činom.

  6. Pri podozrení, že sa pes nachádza v zlom zdravotnom stave, bez váhania kontaktujte naše inšpektorky z Linky proti krutosti, alebo príslušnú regionálnu veterinárnu správu. Hovoríme o zvierati, ktoré je podvyživené, prípadné trpí zdravotnými problémami, nemá dostatočný prísun potravy, neprestajný prístup k čistej vode, primeraný pohyb a dostatočne zateplenú búdu. V neposlednom rade treba sledovať utiahnutie obojku a dĺžku reťaze (min. 2 metre).