Útulok Bratislava Výchovné centrum Linka proti krutosti Prispejte
Aktuálna jazyková verzia: Slovensky

ÚTULOK

02/16 187

 

utulok@slobodazvierat.sk

ČÍSLO ÚČTU

Predčíslie: 19

Č. účtu: 2023636/6500

IBAN: SK26 6500 0000 1900 0202 3636

Novinky

E-SHOP

Potešte darčekom od nás svojich najbližších!

Choď do E-SHOPU

 

DARUJTE 2% Z DANE, POTREBUJEME VAŠU POMOC.

Vyplnte formulár na tejto stránke a zašleme Vám "Vyhlásenie o darovaní 2% z dane" na email.
Ďakujeme

Príbehy zvierat z útulku

Milí priatelia.

 

 

Mnohí z Vás si adoptovali psíka alebo mačičku z útulku a majú tak skúsenosti s týmito zvieratkami. Podeľte sa o svoje začiatky a pomôžte tak pri rozhodovaní ľuďom, ktorí majú voči „útulkáčom“ predsudky a zároveň dúfame, že Váš príbeh pomôže pri umiestnení niektorého zviaratka z útulku. Veríme, že sa zapojíte a budete jedným z nás, ktorý nám pomôže hľadať zvieratkám nový domov. Čakáme na Váš príbeh aj s fotkami na adresách:


utulok(at)slobodazvierat.sk
dobrovolnici(at)slobodazvierat.sk 

dobrovolnici.sz(at)gmail.com

 

 

 

Tešíme sa na Vašu spoluprácu.

 

 

 

Kolektív Slobody zvierat

 

Mirka Krejčíová, Kolok a Sid


     Mirka je veľmi milá a obetavá mladá dáma, ktorá chodí už nejeden mesiac do nášho bratislavského útulku na Poliankach venčiť dvoch psíkov - Kolka a Sida.
     Chlpáči, ktorí jej prirástli k srdcu sa volajú Kolok a Sid, a všetci dokopy sú nerozlučná trojica!
     Mirka žiaľ nemôže adoptovať chlpáčov, pretože nemá na to doma vhodné podmienky, ktoré psíci vyžadujú.. Jej vytrvalosť a vôľa sú však niečím, čo sa len tak nevidí!
     Mirku s Kolkom a Sidom je možné stretnúť po celý rok za každého počasia, či je slnečno, prší, sneží, alebo fúka, lebo vždy keď má čas beží do útulku za psíkmi, a tí sa nesmierne tešia z toho, že ju vidia. Mirka hafanov naučila počúvať na nejeden povel, a psíkov vodí na vodítku iba pri ceste kvôli ich bezpečnosti. Inak ju psíci počúvajú na slovo, pretože láskou a trpezlivosťou si získala ich dôveru. Je to niečo, čo človek často nevidí pri psoch, ktorí majú domov – hlavne na našich sídliskách, a nie pri útulkových hafanoch, ktorí majú za sebou častokrát ťažký život, boj o posledný kus suchého chleba nájdený pri smetiakoch, zimu ale aj teplo, ktoré musia prekonať, bitky s ostatnými túlavcami a kopec iných vecí, ktoré si asi ani nevieme predstaviť..

     Je to však zároveň aj trochu smutný príbeh, pretože napriek tomu, že ich Mirka veľmi ľúbi, nemôže im poskytnúť vytúžený domov, a čo sa týka Kolka a Sida, sú to kamoši tak veľkí, že ak by ich osud rozdelil, tak by sa to na nich viditeľne odrazilo. Vždy je totiž málo pravdepodobné, že si týchto havkáčov adoptuje niekto oboch naraz..
     Je ale moc fajn, že Kolok a Sid majú ozajstného priateľa, ktorí sa za nimi vráti vždy keď je to možné, a tak ich život neprebieha iba za mrežami útulkového koterca, ale aj mimo neho, vonku, v prírode, kde ich v zime chráni hustá srsť, a v lete im Mirka nosí fľašu s vodou. Vždy má plné vačky dobrôt, ktoré si zaslúžia nielen Kolok a Sid, ale aj každé ďalšie zvieratko, ktoré sa ocitne bez pomoci človeka, na ktorého je odkázané..Mirka,
celý tím Slobody zvierat Ti ďakuje za Tvoju lásku, vytrvalosť, ochotu a dobré srdiečko, ktoré veľmi pomáhajú tým, ktorí to najviac potrebujú!!tu je zopár ďalších fotiek, ktoré Mirka urobila, a samé o sebe nepotrebujú komentár, je z nich doslova cítiť, akí sú títo traja kamaráti spolu šťastní..


Zachránení psíci, ktorí našli nový domov v Nemecku :)

Betka

Daško

Kissme

Zima

Lilly

Colie


Lessie - fenka nájdená v Považskej Bystrici pri obchodnom dome TESCO, kde ho kŕmili zamestnanci.

Po odchyte psík vážil 10 kíl!!

Momentálne sa nachádza v Nemecku v rodine ktorá ju miluje, a vravia, že miluje cestoviny zo syrom!


Lessie

Tobbie

Račko, dobrák psíčko

Aj tento už 10 ročný psík

bude môcť osláviť naše ľudské sviatky plné pokoja, tepla a radosti s tými, ktorí mu poskytli domov, a nebude musieť zostávať dlhšie než je treba v útulku spolu s ďalšími nešťastníkmi a čakať na spasenie aspoň v podobe našich obetavých, a ochotných venčiarov. Ďakujeme všetkým dobrým ľuďom za to, že aj tento psík našiel svoje miesto na tomto veľkom svete.

Na Slovensku Viky, teraz Jacky!

Toto krásne šteniatko si vzali do opateri obetaví ľudia menom Barbara a Erwin, a poslali nám krásne fotky, ako sa fenka teraz má. Tento psík nemal možnosť zažiť toľko zla, koľko iné úbohé zvieratka.. Na šťastie, a my sa z toho veľmi tešíme, no nie každé zvieratko má také šťastie, ako mala táto malá rozkošnica!

Benno a Jacky


Tieto dve šteniatka sa ocitli v bratislavskom útulku po tom, čo ich nejaký človek vyhodil z vlaku..

Dve mali šťastie a prežili, a teraz sú kúsok od nášho hlavného mesta v domove dobrých ľudí, ktorí sa ich ujali.

Kiež by mali viaceré takto vyšmarené tvory také šťastie, a našli starostlivosť, lásku, pohodu, a teplo domova, ako títo dvaja!

Cleo

Bývalý útulkáč,, čo dodať...

Snáď iba, aby Vám to vydržalo čo najdlhšie!!


Sučka čivavy už je milovaná

Táto čivavia sučka má konečne svoju milujúcu paničku, a jej príbeh sa skončil šťastne. Dovtedy však musela vytrpieť nejedno príkorie u pôvodného majiteľa. Našťastie tento psík našiel svojho človeka, a ten mu dáva všetko to, čo si zaslúži, a ešte aj viac..

Niečo málo z toho, ako sa žije psom z množiarní dozviete aj tu.Našli sa!

Emka a Jesska!


Dvaja chlpáčikovia, ktorí našli to, čo hľadáme pre všetkých tvorov, ktorí obývajú náš útulok!

Ďakujeme za foto, krása! :)Pipi

Pipi je kríženček kokeršpaniela, a jej nová panička Daniela nám poslala fotky z jej nového prostredia, a my sa spolu s nimi veľmi z toho tešíme! Keď prišla Pipi k nám, bola veľmi ustráchaná, bojazlivá, zhrbená a vychudnutá, s množstvom parazitov v srsti.. Keďže mala Pipi už vtedy cca 4 roky, vedeli sme, že opraviť tomuto psíkovi mienku o ľuďoch bude ťažšie, no nie nemožné. Ozajstná radosť prišla onedlho po adopcii, keď sme videli, že Pipi si veselo kráča za skupinkou detí a poníkov pani Daniely, a pri bližšom pohľade bolo vidno, že z očiek jej ide spokojnosť, vďačnosť a kľud, ktorý jej isto tak veľmi chýbal.NOIR našiel svoje šťastie až v Nemecku.

Vďaka organizácií, ktorá pomáha psíkom zo slovenských útulkov si ho našli noví majitelia, ktorí mu venujú všetku svoju lásku a NOIR si to užíva plnými dúškami.

 

NOIR fand sein neues Zuhause dank Fr. Inge maisch - www.Tiere-suchen-menschen.org

er geniesst sein neuse leben, wie man auf dem foto schon sieht.

Ja a moja Ťapka :)

Jedného dňa som, ani neviem prečo, bez uvažovania večer vbehla do útulku a hladala fenočku, takú milú, prítulnú. So zamestnankyňou útulku sme prešli všetky koterce a zaujala ma práve taká choručká fenka Panda celý príbeh:

Môj a Haškov príbeh..........

Ked mi zomrel psík po 16 rokoch, zaprisahala som sa ze uz nikdy ziadneho psíka nebudem chciet. Ale po čase prvotny smutok presiel a pred dvomi mesiacmi som sa vybrala do útulku odniest psikom nejake granulky. Pani na recepcii mi podakovala a ja som sa spýtala či možem íst psíkov pozriet. Bolo ich tam neurekom....... celý príbeh

Moja verná Sendy

Moja verná Sandy.

Keď som mala 14 rokov, podarilo sa mi ukecať tatina aby sme sa išli iba pozrieť do útulku akých tam majú psíkov. Samozrejme to bola iba zámienka pretože som tam chodila s kamarátkou psíkov venčiť. Ako sme prišli do útulku bolo mi veľmi ľúto že zo všetkých tých krásnych verných a zároveň smutných očí si môžem vybrať iba jedného psíka. Tak nás pani pracovníčka zobrala dovnútra vybrať si psíka. celý príbeh

Moja Megi

Megi,krásny malý psík ktorého som si presne pred 10 rokmi adoptovala z útulku na poliankach.Bola som vtedy ešte malé dievčatko ktoré poctivo chodilo venčit psíkov do útulku...až som si jedneho dna tohto maleho psíka zamilovala a zobrala si ho domov..  celý príbeh

Moja Jessie a ja.

Začalo to v podstate už veľmi dávno. Ja ako veľká milovníčka zvierat som celé roky už od študentských čias túžila raz v živote spraviť to najúžasnejšie čo sa pre mňa vôbec dalo- a to viať si psíka z útulku.

Nejakú malú dušičku, ktorá by aj vďaka mne našla nový domov.

Vtedy som si ešte myslela, že môžem spasiť celý svet, zachrániť všetky smutné psie duše , nechápajúc, ako môže niekto ublížiť úžasnému zvieraciemu stvoreniu alebo ho opustiť. celý príbeh

Malilinka Myrta

 

Prečo práve Myrta? Snáď už každý videl Harryho Pottera a umrnčanú Myrtu pozná. No a tá naša stále úpenlivo plakala...

Malilinké šteniatko, Myrtu, našli ľudia pri kontajneroch, ako to už na jar býva. Asi niekto dostal, pre radosť, šteniatko práve odlúčené od svojej mamy. celý príbeh

 

 

Žiži, úplne normálne mačiatko

Malá Žiži je úplne normálne mačiatko. Má asi dva mesiace, je hravá, nesmierne životaschopná, prítulná. Od svojich rovesníkov sa nelíši. Teda, až na dva drobné detaily. Žiži nemá očká. Ale nebolo to tak vždy.

Žiži vyrastala v bezpečnom domove, obklopená láskou. Aspoň si to myslela. celý príbeh

 

Pozrite si video o Žiži

http://www.youtube.com/user/AndreaOczvirkova#play/all/uploads-all/1/lVqCEDtuRmg
http://www.youtube.com/user/AndreaOczvirkova#play/all/uploads-all/0/15ukq_8S3cU