Útulok Bratislava Výchovné centrum Linka proti krutosti Prispejte
Aktuálna jazyková verzia: Slovensky

ÚTULOK

02/16 187

 

utulok@slobodazvierat.sk

ČÍSLO ÚČTU

Predčíslie: 19

Č. účtu: 2023636/6500

IBAN: SK26 6500 0000 1900 0202 3636

Novinky

E-SHOP

Potešte darčekom od nás svojich najbližších!

Choď do E-SHOPU

 

DARUJTE 2% Z DANE, POTREBUJEME VAŠU POMOC.

Vyplnte formulár na tejto stránke a zašleme Vám "Vyhlásenie o darovaní 2% z dane" na email.
Ďakujeme

Úplné znenie výzvy zasielanej mailom vo Vašom mene producentom vajec v gréckom jazyku:

Zákaz holých batériových klietok je v platnosti od 1. januára 2012

Je smutné dozvedieť sa, že milióny nosníc v Grécku je stále držaných v holých klietkových systémoch. Nielenže je to nelegálne, ale i neetické. Prirodzenými potrebami sliepok sú stavba hniezda, hrabanie a váľanie sa v prachu - všetko aktivity, ktoré je nemysliteľné realizovať v holých klietkach.

 

Je životne dôležité nasmerovať naše snahy k dodržiavaniu zákona. Ako prvý krok Vás preto prosíme o vyrátanie vašich pravdepodobných nákladov potrebných na prechod z holých batériových klietok na nový systém a poskytnutie týchto údajov Gréckemu ministerstvu pôdohospodárstva. Ak ste členom združenia producentov vajec vo vašej krajine, prosíme Vás tiež, aby ste aj ostatných členov únie vyzvali k takémuto kroku. Tieto čísla sú pre Vašu vládu nevyhnutné, ak má byť zo strany štátu poskytnutá producentom vajec finančná pomoc.

 

Po druhé, vezmite prosím do úvahy, že čas zrealizovať kroky smerom k dodržiavaniu zákona sa pomaly míňa. Termín 31.7.2012, ktorý prisľúbila grécka vláda dodržať, už vypršal a Európska komisia podniká v súčasnosti právne kroky voči Grécku. Takýmto postojom Grécko o.i. poškodzuje svoje dobré meno v zahraničí. Prosím, pamätajte, že zákaz holých klietok bol v EÚ odsúhlasený už v roku 1999 s dlhým prechodným obdobím a do platnosti vstúpil 1. januára 2012.

 

Nakoniec Vás prosím, aby ste urobili všetko pre to, aby nosnice už neostávali v ilegálnych klietkach. Milióny sliepok by nemali už ďalej takto trpieť! Prosím prevezmite svoj diel zodpovednosti a konajte.

 

S pozdravom,

 

Vaše meno