O nás

Naliehavé prípady

Sloboda zvierat rieši v tejto chvíli niekoľko naliehavých prípadov zvierat zachránených z rúk tyranov, zo zlých podmienok alebo po úrazoch. Zdokumentovaný zdravotný stav je zväčša kritický, preto sú niektoré fotky nevhodné pre slabšie povahy. Žiaľ aj to je realita spôsobená ľudským zapríčinením. O životy zvierat bojujeme z plných síl a robíme, čo je nevyhnutné. Ďakujeme Vám za akúkoľvek podporu.

CIRUŠKA

4.november 2020: Na Linku proti krutosti ste nám nahlásili prípad zanedbaných psov z Rudníka v okrese Myjava. „Žijú na reťaziach s provizórnymi búdami, cez ktoré fúka. Spia vonku v blate, v jame, ktorú si sami vyhrabali. Jeden zo psíkov má veľký nádor na chvoste. Majiteľ, dôchodca, je chorý, ledva chodí. Na zoperovanie nemá financie. Na výzvy nahlasovateľov, ani miestneho veterinára, nereaguje. Sučka je inak čulá, no on čaká, kedy prestane jesť a potom ju dá uspať. Venčiť nevládze a púšťať z reťaze sa bojí kvôli poľovníkom.“

Sučku sme po dohovore s majiteľom odobrali a previezli k nám do útulku, kde sa podrobila veterinárnemu vyšetreniu. V tejto chvíli ju čaká chirurgický zákrok, ktorý jej uľaví od nepríjemnej bolesti. Prípad zanedbávaných psíkov na Myjave je ďalej v štádiu riešenia v spolupráci s Regionálnou veterinárnou správou.

9.november 2020: Ciruška má po operácii. Nádor na chvoste vznikol pravdepodobne hyperpláziou chvostovej žlazyvážil až neuveriteľný 1 kilogram. Hojenie operačnej rany prebieha zatiaľ bez problémov. Ciruška disponuje veľkou chuťou do jedla!