Útulok

Venčenie

Milí priatelia a priateľky,   

útulok sprístupnime verejnosti za účelom venčenia psíkov od 1.júna 2020. Naďalej platí, že aj v týchto dňoch je možné nás navštíviť kvôli adopcii zvieratka alebo dohodnutého zákroku vo veterinárnej ambulancii. Touto cestou Vás žiadame, aby ste pre získanie informácií uprednostňovali e-mailový utulok@slobodazvierat.sk alebo telefonický 02/16187 kontakt. Odchyty zabehnutých, túlavých a zranených zvierat vykonávame naďalej v súčinnosti s mestskou políciou na telefonickej linke 159.

Od 1.júna bude útulok sprístupnený verejnosti (platí aj pre venčiarov) v čase 12.-16.hod. Venčiarske preukazy pre nových venčiarov budeme vystavovať za jednorazový poplatok 5 eur a výhradne registrované „online“ formou. Prosíme Vás tiež o predvyplnenie tlačiva o súhlase so spracovaním osobných údajov, ktorý Vám príde po registrácii venčiarskeho preukazu e-mailom. Registrujete sa TU.

V záujme ochrany nášho spoločného zdravia Vás žiadame, aby ste dodržiavali pri vstupe do útulku potrebné hygienické opatrenia: nos a ústa prekryté rúškom, minimálne odstupy 2 m a vo vnútorných priestoroch útulku sa zdržiavali len v nevyhnutnom prípade. Do odvolania je potrebné, aby ste si na venčenie nosili vlastné, pevné vôdzky.

Do 1.júna zabezpečujú venčenie psíkov počas týždňa zamestnanci Slobody zvierat spolu s úzkou skupinou dobrovoľníkov. Počas víkendu prebieha dezinfekcia priestorov a venčenie zabezpečujú výhradne zamestnanci.

Ďakujeme za pochopenie!

Naše psíky sú vďačné za každú prechádzku a pohladenie. Na to aby ste mohli u nás venčiť, je potrebné zriadiť si venčiarsky preukaz. Registrujte sa vopred v pohodlí domova online prostredníctvom dotazníku, kliknite tu. Po jeho vyplnení obdržíte potvrdzovací e-mail. Jednorázový administratvny poplatok za vystavenie preukazu je 5 eur. Vodítka máme k dispozícií. Príďte oblečení pohodlne, skôr športovo a vo veciach, ktoré znesú trochu špiny, pretože psíky môžu byť od blata z výbehov alebo z prechádzky po lese. Ak nemáte 18 rokov, je potrebné, priniesť písomný súhlas od rodiča, aj s jeho podpisom.

PÍSOMNÝ SÚHLAS KU STIAHNUTIU

Venčíme od 12:00-16:00 hod. Venčiť môžete prísť v ktorýkoľvek deň v týždni. Mimo týchto hodín sa v útulku čistia jeho priestory a kŕmia zvieratá. Náš útulok sa nachádza v Bratislave na Poliankach, Pod brehmi 1/A.

Pravidlá venčenia psov v našom útulku sú nasledovné:  

1, Venčiť sa smie len vyhradenom čase. Venčíme od 12:00 do 16:00 hod. Psíka treba vrátiť do útulku včas.

2, Noste si so sebou za každým svoj venčiarsky preukaz a pred venčením ho odovzdajte ošetrovateľom.

3, informujte sa u ošetrovateľa o povahe psa. Nechajte psa, aby si Vás oňuchal a zoznámil sa s Vami. Berte do úvahy, že môže ísť o týrané zviera. Môže byť plaché a na základe zlých skúseností s ľuďmi nedôverčivé. Vyberajte si takého psa, ktorého dokážete zvládnuť na základe jeho veľkosti a povahy. Dbajte na rady zamestnancov Slobody zvierat.

4, Psa treba mať pod kontrolou, nemôžete ho púšťať na voľno. Treba zabrániť tomu, aby sa psy z iných výbehov k sebe priblížili, mohli by sa nepekne pohrýzť. Ak venčíte ako skupinka, treba si vziať psov z toho istého výbehu.

5, Psa smie vyberať a vrátiť späť do koterca jedine ošetrovateľ.

6, Akékoľvek zmeny v správaní, v zdravotnom stave zvieraťa alebo vzniknutom zranení, bezodkladne hláste ošetrovateľom.

7, Zbierajte po psoch výkaly. Vrecká sú vám k dispozícii v areáli útulku.

8, Berte ohľad na ľudí pohybujúcich sa v lese (turistov, bežčov ai.).

9, Prehnaný výcvik a trestanie psa je absolútne neprípustné. Prispôsobte sa jeho individuálnym potrebám: tempo a chuť skúmať svoje okolie.