Útulok

Venčenie

Priatelia a priateľky, v súvislosti so šírením ochorenia Covid-19, je útulok až do odvolania pre VEREJNOSŤ zatvorený. Odchyty zabehnutých a túlavých zvierat budeme naďalej realizovať v spolupráci s mestskou políciou na tel. linke 159. V prípade záujmu o adopciu nás, prosím, kontaktujte telefonicky alebo e-mailom na utulok@slobodazvierat.sk. Opatrenia sú náročné rovnako aj pre nás, preto v tejto chvíli prosíme o finančnú podporu na kúpu krmiva pre naše zvieratá.
O ďalšej možnej forme pomoci vás budeme čoskoro informovať. Ďakujeme a prajeme veľa zdravia.

Naše psíky sú vďačné za každú prechádzku a pohladenie. Na to aby ste mohli u nás venčiť, je potrebné zriadiť si venčiarsky preukaz. Registrujte sa vopred v pohodlí domova online prostredníctvom dotazníku, kliknite tu. Po jeho vyplnení obdržíte potvrdzovací e-mail. Jednorázový administratvny poplatok za vystavenie preukazu činí 3 eurá. Vodítka máme k dispozícií. Príďte oblečení pohodlne, skôr športovo a vo veciach, ktoré znesú trochu špiny, pretože psíky môžu byť od blata z výbehov alebo z prechádzky po lese. Ak nemáte 18 rokov, je potrebné, priniesť písomný súhlas od rodiča, aj s jeho podpisom.

PÍSOMNÝ SÚHLAS KU STIAHNUTIU

V zimnom čase venčíme od 12:00 do 16:30 hod, v letnom čase o hodinku dlhšie, to znamená od 12:00-17:30 hod. Venčiť môžete prísť v ktorýkoľvek deň v týždni. Mimo týchto hodín sa v útulku čistia jeho priestory a kŕmia zvieratá. Náš útulok sa nachádza v Bratislave na Poliankach, Pod brehmi 1/A.

Pravidlá venčenia psov v našom útulku sú nasledovné:  

1, Venčiť sa smie len vyhradenom čase. V zimnom čase venčíme od 12:00 do 16.30 hod, v letnom čase od 12:00 do 17:30 hod. Psa treba vrátiť do útulku včas. Je to pre jeho dobro.

2, Noste si so sebou za každým svoj venčiarsky preukaz a pred venčením ho odovzdajte ošetrovateľom.

3, informujte sa u ošetrovateľa o povahe psa. Nechajte psa, aby si Vás oňuchal a zoznámil sa s Vami. Berte do úvahy, že môže ísť o týrané zviera. Môže byť plaché a na základe zlých skúseností s ľuďmi nedôverčivé. Vyberajte si takého psa, ktorého dokážete zvládnuť na základe jeho veľkosti a povahy. Dbajte na rady zamestnancov Slobody zvierat.

4, Psa treba mať pod kontrolou, nemôžete ho púšťať na voľno. Treba zabrániť tomu, aby sa psy z iných výbehov k sebe priblížili, mohli by sa nepekne pohrýzť. Ak venčíte ako skupinka, treba si vziať psov z toho istého výbehu.

5, Psa smie vyberať a vrátiť späť do koterca jedine ošetrovateľ.

6, Akékoľvek zmeny v správaní, v zdravotnom stave zvieraťa alebo vzniknutom zranení, bezodkladne hláste ošetrovateľom.

7, Zbierajte po psoch výkaly. Vrecká sú vám k dispozícii v areáli útulku.

8, Berte ohľad na ľudí pohybujúcich sa v lese (turistov, bežčov ai.).

9, Prehnaný výcvik a trestanie psa je absolútne neprípustné. Prispôsobte sa jeho individuálnym potrebám: tempo a chuť skúmať svoje okolie.